סיפורי הצלחה

יואב, בן 45

בשנה וחצי האחרונות סבלתי מדיכאון שהתרופות לא עזרו לו כלל. הרופא החליף תרופות ושיחק במינונים ולבסוף הגדיר את המצב ככשל תרופתי והציע לי לבצע בדיקה להתאמת תרופות לפי הקוד הגנטי…

לאחר קבלת דו"ח התוצאה רשם לי הפסיכיאטר תרופה חדשה ושבועיים מרגע שהתחלתי לקחת אותה, יצאתי מהדיכאון וחזרתי לחיים. […]

יש לי כעת כוחות לעשות המון דברים, שמונעים ממני לחזור לדיכאון, כמו פעילות גופנית, אוכל טוב, אבל אני גם יודע שכעת יש לי ולרופא שלי ביד מידע נוסף שיכול לסייע לטיפול תרופתי טוב יותר בעת הצורך.

זו בדיקה שחשוב לעשות, בעיניי כל מי שצריך טיפול תרופתי פסיכיאטרי צריך לעשות אותה כי היא נותנת לפסיכיאטר כלי יעיל וחוסכת סבל מיותר[…]

ד"ר מ.

"היום קיבלתי את התוצאות של הבדיקה עבור בחורה שסובלת מדיכאון קשה ביותר. היא קיבלה טיפול סטנדרטי במספר נוגדי דיכאון והרגישה שהטיפול לא עוזר לה ומצבה מדרדר…

בבדיקה יצא שיש לה שונות גנטית שמובילה לפירוק מהיר של חלק מהתרופות נוגדות הדיכאון, כולל תרופות שקיבלה בעבר.

עכשיו אני מקווה שנוכל להתאים לה תרופה יעילה יותר עבורה באופן ספציפי"

מיכל, בת 60

יש לי בת שמאובחנת עם הפרעה בי-פולרית מצעירותה, היום היא בת 30. הטיפול התרופתי עזר לעיתים עם נסיגות שהובילו לאשפוזים…

באמצע שנה שעברה הטיפול  התרופתי שקבלה  לא עזר יותר והיא עברה  אשפוז ארוך וכואב.

תוך כדי האשפוז,  רופא פסיכיאטר מומחה ממקסיקו, חבר של המשפחה, סיפר לי על בדיקת נוירופרמג'ן שנעשית בספרד, בדיקה שיכולה לסייע בהתאמת הטיפול התרופתי על בסיס הגנטיקה של המטופל.

 מצאתי שהבדיקה יכולה להיעשות בארץ  באמצעות חברת כצט […]

הרופאים בבית החולים לא מאוד התלהבו  ולא  ממש תמכו.  אמרו שזה חדשני מדי  אבל מבחינתי ומבחינת  ביתי …. פשוט לא היה מה להפסיד.

קצת התעקשתי, ובסוף ביתי  קיבלה הפנייה לביצוע  הבדיקה מהרופאים בבית החולים  ויצאנו לדרך.

התוצאות הגיעו והסתבר שדווקה  התרופות שלקחה, שלא עזרו לה  הן תרופות שבהן הסיכון לנסיגה אצלה היה גבוה בגלל הגנטיקה שלה

היה קשה שוב לשכנע את הרופא  לעשות ניסיון נוסף עם תרופות אחרות … אבל לבסוף הטיפול התרופתי שונָה, היא התייצבה והשתחררה לאחר כחודש מבית החולים .

מחלת נפש היא התמודדות מאוד קשה וחשוב שאנשים יכירו את כל האופציות שעשויות לסייע להם,  כולל היכולת לקבל מידע על פעילות התרופות אצל אדם ספציפי על בסיס הגנטיקה שלו.

הבדיקה הגנטית  היא זו שעזרה ו-בלי שום ספק-  שינתה את סיפור ביתי והחזירה לה את האיזון ואת האפשרות לחזור לחיים . אני מודה לכם על כך .

מגיע לך לשפר את איכות חייך וליהנות מהתאמת הטיפול התרופתי