אודות כצט

כצט בע"מ היא חברת תרופות ישראלית שהוקמה בשנת 1921. כצט היא חברה פרטית שניהלה את עסקיה בשוק המקומי עד שנות ה-80 ומאז גם פועלת נמרצות ברחבי העולם. לחברה 3 חטיבות: פארמה, חקלאות ווטרינריה.

המייסד א.ז כהן הקים את החברה בתחילת שנות העשרים של המאה הקודמת, כסניף מקומי של חברת "האחים גרין" שנוסדה במצרים. חברת כצט היתה בין החברות החלוצות בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל, שפעלה בתחומי הבריאות והחקלאות. ככזו ייבאה החברה בשנים אלו חיסונים נגד חצבת ושפעת, ויזמה מהלכים מהפכניים בהדברת המזיקים בענף החקלאות, סיפקה מכשור וציוד רפואי למוסדות האקדמאיים ולמכוני המחקר.

מר כהן היה יזם, פילנטרופ, ונמנה בין מייסדי אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב ופעל רבות לקידום האקדמיה בישראל. כהן תרם ליחסי המסחר בין ישראל לאנגליה ואף זכה לאות הוקרה מטעם בית המלוכה הבריטית ב-1970.

כצט למען הקהילה

לאורך השנים חברת כצט תמיד פעלה למען הקהילה כאשר ערכים כמו משפחתיות, יוזמה, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה היו ונותרו ככאלה – נר לרגליה. עם השנים הפכה למסורת התרומה לקהילה, וחברת כצט ובראשה המנכ"לית, סיגל פירסט, היא חברה אשר תורמת למפעלי חינוך, תרבות, רווחה ובריאות באמצעות קרן כהן שהוקמה על ידי החברה ב-1970.

כמו כן תורמת חברת כצט ממוצריה לעמותות הפועלות למען נזקקים, משלבת בעלי מוגבלויות בעבודה, מקדמת העשרת בני נוער בתחום המדע ומפתחת מוצרים המותאמים לצרכים ייחודיים של קבוצות, כגון סובלים מאלרגיה ומסוכרת.

כצט למען הסביבה

אחת המטרות של חברת כצט היא שמירה על איכות הסביבה. כל שלושת המפעלים של כצט: כצט תעשיות, כצט נוביס, וד"ר מירון עומדים בתקנים המחמירים הישראלים והבינלאומיים.

כל מתקני החברה עומדים בהצלחה בדרישות ובביקורות של הרשויות השונות בהן הרשויות המקומיות, משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

למען איכות הסביבה קבעה החברה מדיניות ירוקה והקפדה על סביבת עבודה חסכונית במשאבים סביבתיים, שימוש באנרגיה מתחדשת ובחומרים למיחזור. כצט עומדת בתקנים ISO 14001 ותקן – OSHAS 18001 .

כל מתקני החברה עומדים בהצלחה בדרישות ובביקורות של הרשויות השונות בהן הרשויות המקומיות, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה.

כצט ורפואה מותאמת אישית

עם התקדמות המדע, הטכנולוגיה ובמיוחד פיצוח הגנום האנושי נפרצה הדרך לרפואה מסוג חדש, רפואה מותאמת אישית והמעבר מטיפול ברבים באמצעי תרופתי בודד להתאמת הטיפול התרופתי לפי מאפיינים שונים של המטופלים, ביניהם מאפיינים גנטיים.

בשלהי 2014 נכנסה כצט לתחום הרפואה המותאמת אישית וכיום מציעה ללקוחותיה מגוון של בדיקות גנטיות, מולקולריות, גנומיות ואחרות למגוון מחלות ומצבים. בתחום הפסיכיאטריה כצט משווקת את בדיקת נוירופרמג'ן (Neuropharmagen), בדיקה גנטית להתאמת תרופות פסיכיאטריות.

חברת AB-BIOTICS

חברת הביוטכנולוגיה, שפיתחה את בדיקת נוירופרמג'ן, נוסדה בשנת 2004 כ-spin-off מהאוניברסיטה האוטונומית של ברצלונה בראשותם של Miquel Àngel Bonachera ו- Sergi Audivert, שהם מנהלי החברה בפועל וחברים בדירקטוריון שלה. כיום חברת AB-BIOTICS היא חברת ביוטכנולוגיה מובילה, בינלאומית בהיקפה, המחלקת את פעילותה לשני תחומים עיקריים: פרוביוטיקה ורפואה מותאמת אישית, על בסיס מחקר, פיתוח, הגנה אינטלקטואלית והפצה של פתרונות ביוטכנולוגיה בלעדיים לעסקים במודל B2B.

בחברה צוות של אנשי מקצוע מומחים במגוון תחומים: ביוטכנולוגיה, ביוכימיה, רוקחות, גנטיקה, מיקרוביולוגיה ואחרים.

בדיקת נוירופרמג’ן (Neuropharmagen) היא פלטפורמה פורצת דרך, מוכחת קלינית, להתאמת טיפול תרופתי פסיכיאטרי, שפותחה על ידי חברת AB-BIOTICS. הבדיקה מספקת לפסיכיאטר המלצות טיפול על בסיס נתונים גנטיים של המטופל. מסגרת הבדיקה כוללת הן אנליזה גנטית של המטופל והן המלצות, מבוססות הנחיות ומחקר, לתרופות מתאימות. הבדיקה משווקת משנת 2012 בעולם ומאז השקתה בוצעו עשרות אלפי בדיקות. החברה ניהלה מחקרים קליניים שפורסמו והוכיחו את התועלת הקלינית של הבדיקה והיא ממשיכה להשקיע רבות בפיתוח, ושיפור כלי עזר זה, שיכול לתרום לשיפור באיכות החיים של מטופלים הנזקקים לטיפול תרופתי פסיכיאטרי.

לדלג לתוכן הראשימפת אתר